Lehed

Mänguasja silmad, ninad, liigesed (turvasilmad)

Mänguasja silmad ja ninad ning liigesed:


Mänguasja silmi käsitletakse väikeosadena ja neid ei ole soovitatav kasutada mänguasjadel, mis on mõeldud alla 3. aastasetele lastele või juhul kui laps paneb asju suhu.

Plastikust turvasilmad sobivad erinevatele mänguasjadele, nii kootud, heegeldatud, kangast, kui ka nahast mänguasjadele.

Samuti pakun mänguasjade valmistamiseks vajalikku täitematerjali - kerakiudu koos porolonitükikestega, taastab vormi peale pesu, on heade vetruvusomadustega ning ei jää klompi.

Minu meilikontakt: Laura.Sillar (at) gmail.com
vaata ka minu tehtu töid: Happyamigurumi

(käsitsi maalitud mänguasjasilmad)

Kasutan oma töödes safety eye tüüpi silmi. Eesti keeles "turvasilmad". Plastikust turvasilmad on tagusega, mis kinnitatakse töö teisele poole, mistõttu silmad püsivad paigal. Nad on ka muidu toredad, lisavad mänguasjale silmailu ja käsitsi maalitud mänguasja silmade puhul ka unikaalsust ning seda ainuomast erilisust, mida me mänguasja pilgus otsime.

Turvasilmi ära saada on sisuliselt võimatu, seega veendu, et silmad on paigutatud just nii, nagu sulle meeldib, sest hilisemaid muudatusi teha ei saa (silm tuleb ära murda).
Kindlasti peab jälgima seda, et mänguasja silm on korralikult kinnitatud, silm ei tohi pärast kinnitamist keerelda, ega jääda mänguasja tasapinnast kõrgemale! Tuleb kuulda klõpsu, kui tagus läheb üle nakside.


Minu mänguasja silmade toorikud on pärit Jaapanist ning on väga hea kvaliteediga. Nendel turvasilmadel on palju "nakse", mis võimaldab neid kasutada erineva jämedusega lõngade puhul.  Mänguasjade silmade taguseid on väga kerge kätega paigaldada, et nõua tange ega suurt pusimist. Kõik mänguasja silmad, v.a unuversaalsed mustad, pruunid turvasilmad, olen käsitsi maalinud ja lakkinud! Kasutan kunstnikele mõeldud värve ja lakke. Enamalt jaolt armastan teha nö. gurmeesilmi, midagi tõelistele käsitöö austajatele, kes soovivad lisada oma käsitsi valmistatud mänguasjadele viimast lihvi kenade detailide näol. Mõned mänguasja turvasilmade komplektid, mis on kohe saadaval. Lehe all on mõned näited, milliseid mänguasja silmi olen varem teinud. 

Pruunid, ühevärvilised silmad:

 silmad nagu sula piimašokolaad, kaks suurust:
9mm: 1 silmapaar: 0,45 eurot
12mm: 1 silmapaar: 0.55 eurot

Musta värvi, ilma pupillita klassikalised silmad:

Ümmarguse pupilliga silmad: 6mm:
must
0,40 eurot paar ehk 2 tk

Ümmarguse pupilliga silmad: 8mm:
must
0,45 eurot paar ehk 2 tk

Ümmarguse pupilliga silmad: 10,5 mm:
must
0,50 eurot paar ehk 2 tk

Ümmarguse pupilliga silmad: 12mm:
must
0, 55 eurot paar ehk 2tk

Ninad:

12mm (horisontaalpikkus), kolmnurksed, heleroosad, karvase pealispinnaga, otsas!

 15mm (horisontaalpikkus), ovaalsed, beebiroosad ninad, 1 tk: 0, 35

13mm (kõige laiem horisontaalpikkus), südamekujulised, beebiroosad ninad, mis sobivad ka tillukeseks kaunistuseks, 1 tk: 0, 35 

Liigesed mänguasjadele, nii karudele, kiisudele jne. 


Kuidas see toimib?
Kasutades liigeseid saab panna oma heegeldatud mänguasi jalgu ja käsi liigutama. Väga hea kvaliteediga ja lihtne paigaldada. Kuidas liigeseid paigaldada? 
Kuidas saada ka pea liikuma?

16mm komplekt: 4 liigest + seib + kinnitus: 2 eurot
20mm komplekt: 4 liigest + seib + kinnitus: 2 eurot
25mm komplekt: 4 liigest + seib + kinnitus: 2 eurot
30mm komplekt: 4 liigest + seib + kinnitus: 2 eurot
35mm komplekt: 4 liigest + seib + kinnitus: 2 eurot 

Turvasilmad, turvaninad, liigesed mänguasjadele saab kenasti postiga saata, Omniva või Itellaga.


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails