Lehed

Laupäev, 16. aprill 2011

Lihavõttejänes! Amigurumi jänese õpetus!

Lihavõtted on tulemas ja rohelist juba siit-sealt natukene paistmas.Heegeldasin amigurumi jänese, mille vormisin jänkukaktuseks:). 
See on ühtlasi ka minu "Hubase kodu" projekti aprillikuu töö.  Selline jänes sobib kenasti eelseisvateks pühadeks, aga mitte ainult, kindlasti rõõmustavad lapsed sellist jänkukest saades ka muul ajal:)Ilus helerohelise tooniga lõng, 100% puuvillane materjal, merseriseeritud, annab lõngale ilusa läike.
Panen blogisse amigurumi jänese õpetuse. Heegeldatud jänes siin on 7, 5 cm pikk.
Selle õpetuse järgi peaks olema võimalik väga erinevaid lõngu kasutades saada hea tulemus. Proovisin teha võimalikult universaalse mustri. Mina kasutasin sellist lõnga, mille peale oli märgitud varda numbriks 3-3,5, heegeldamiseks kasutasin nr. 2 heegelnõela. Täitena kasutasin lambavilla. Amigurumi õpetus sisaldab ka jänku käsi ja jalgu. Minu ainuke tasu on see, et kui seda mustrit kasutad, palun viita minu blogile, juhul kui internetis seda esitled!

Vaata kindlasti ka varasemaid amigurumi õpetusi:
sealt amigurumi õpetustest leiad kahandamisvõtte, võluringi, alustamaks tööd ja palju pildimaterjali viidetega interneti vastavatele pildi- või videomaterjale. Need on Sulle abiks! 
Ootan väga ka tagasisidet kas meili teel või kommentaaridena postituse alla. 
Samal ajal pöördun blogi kaudu korraga oma käsitöölistest sõprade ja tuttavate poole, nii vanade kui ka uute poole. Soovin leida oma amigurumi mustrite jaoks testheegeldajat. Hakkan oma seniseid, heegeldatud loomakeste mustreid kirja panema. Tulevad ka uued mustrid. Varasemalt saadetud tagasiside andjad võivad minuga samuti uuesti ühendust võtta.

Aga nüüd lubatud jänku!

JÄNKU PEA:

1) 6 silmust ringiks, magic ring, ing. keeles, eesti keeles olen kohanud ka väljendit: ümber sõrme mähkimine
2) igasse silmusesse tee kaks silmust
3) igasse silmusesse tee kaks silmust
4) kaks tavalist silmust, kolmandasse tee kaks silmust, korda rea lõpuni
5) igasse silmusesse tee üks silmus ehk tavaline ring
6)  igasse silmusesse tee üks silmus 
7)  igasse silmusesse tee üks silmus 
8) igasse silmusesse tee üks silmus 
9) igasse silmusesse tee üks silmus 
10) esimesed kaks silmust kahandamisvõttega kokku, järgmised kaks on tavalised kinnissilmused, korda sama rea lõpuni
kui kasutad turvasilmi (mänguasjade silmad), leia neile nüüd hea koht, kinnita. Turvasilma roosad tagused koosnevad 10st silmusest, mis on ühendatud ringiks. Võid kasutada ka väikeid nööbikesi, ilma, et peaks loobuma kenast silma tagusest. Õmble ring pea külge. Otsi lihtsalt sobiva suurusega nööp ja lisa ringi peale.
Täida jänku pea villa vms. 
11) üle ühe silmuse kaks silmust kokku
12) üle ühe silmuse kaks silmust kokku 
13) esimesed kaks silmust kokku, kolmas ja neljas silmus kokku ehk kogu ring kahandada

JÄNKU KEHA:

1) 6 silmust ringiks
2) igasse silmusesse tee kaks silmust
3) igasse silmusesse tee kaks silmust
4) igasse silmusesse tee üks silmus 
5) igasse silmusesse tee üks silmus 
6) igasse silmusesse tee üks silmus 
7) igasse silmusesse tee üks silmus 
täida villaga vms. 
8) üle ühe silmuse kaks silmust kokku 

JÄNKU KÕRV, 2 tk:

1) 6 silmust ringiks
2) igasse silmusesse tee kaks silmust
3) igasse silmusesse tee üks silmus 
4) igasse silmusesse tee üks silmus 
5) esimesed kaks silmust kokku, kolmas ja neljas silmus kokku, viies ja kuues silmus kokku, edasi igasse silmusesse üks silmus kuni rea lõpuni
6) igasse silmusesse tee üks silmus 
7) igasse silmusesse tee üks silmus 
8) igasse silmusesse tee üks silmus 
9) igasse silmusesse tee üks silmus 

Kõrvu ei täideta, vaid surutakse lapikuks, et tekiks kõrva kuju.  

JÄNKU JALAD JA KÄED, 4 tk:

1) 6 silmust ringiks
2) igasse silmusesse tee kaks silmust
3) üle ühe silmuse kaks silmust kokku 

Jänku jalad-käed võid täita nii pärast teist kui ka kolmandat rida, pärast teist rida võid teha ka paar kinnissilmustega ringi, saad pikemad käed ja jalad.

NIPP: Kui heegeldad käsi ja jalgu, siis heegelda nad siis kui sul pole vaja tööd katkestada. Käsi heegeldab erineval ajal erineva tugevusega, nii saad ilusad, ühesuurused, ühe kujuga amigurumi osad. Samuti toimi jänese kõrvu heegeldades. Muidugi võid toimida kõrvade puhul aga hoopis teistmoodi, et saada tööle eripärasust.

Kuna mina vormisin selle amiguurmi jänese nö. kaktuseks, siis ma ei teinud ei käsi ega jalgu, ka mitte suud - mulle meedivad lihtsad, aga kenasti viimistletud asjad.
Suu võid teha lihtsalt ristina või nagu sellel amigurumi jänesel.
Sa võid jänku panna lihtsalt lillepoti sisse, võid juurde heegeldada ka käed ja jalad ja saad vahva väikese mänguasja. Miks mitte ka võtmehoidja jne. Nagu kokaraamatu retsept, üks retsept, aga katsetused lubatud:)

11 kommentaari:

 1. Nii vahva jänku! Enne kui lugema hakkasin, vaatasin, et jänku nagu kaktus potis ja pärast loen, et ongi nii:) Järelikult 100% hästi teostatud idee! Nunnukas!!!

  VastaKustuta
 2. Jänkukaktusega oli tore lugu: ta oli mul poolvalmis (veel käsi ja jalgu polnud), kui näitasin seda mehele. Mees ütles: "Pane see jänku potti", mina vaatasin, et miks ka mitte. Pärast selgus, et ta mõtles umbes nii nagu esimesel fotol:), mina tegin kaktusetegijana muidugi kohe kaktuse valmis:)

  VastaKustuta
 3. Oi need jänkud siis nüüd kasvavad potis jah?
  Sel juhul ma tulen neid kastma, et neid kohe palju saaks ;)
  Äkki mõned teised loomad saab ka kastmise teel?
  Ma olen kohe valmis sinu aias aednikuks hakkama :)

  VastaKustuta
 4. Astraco, tore kui aednik omast käest võtta:)

  VastaKustuta
 5. Mina katsetan meeleldi sinu õpetused ära. Blogisse ongi veel lisamatta ainult mumm ja jänks. Ilusad ilmad lihtsalt segavad blogis kirjutamist, aga õnneks mitte käsitööd.

  VastaKustuta
 6. Väga vahvad mänguasjad :) Mul täidise kohta küsimus. Millist lambavilla Sa nende sees kasutada.. kas see peab spets olema ning kas see täidis püsib ka pärast pesesmist ok?

  VastaKustuta
 7. Annika, lambavill on mul tavaline eesti lammaste vill:) kasutan vahel ka seda nn. padjatäidet. Nt: beebikollid:http://artefleur.blogspot.com/2011/02/beebikollid-manguasjad-pisikestele.html ja ka kallistusloomad olen nii teinud. Beebikollid käivad vannis kaasas, kuivavad ära, vorm taastub. Lambavilla puhul ei ole ühtegi pesnud, ma kujutan ette et vormi ta ei hoia. Minu asjakesed, kus lambavilla kasutan, nt: http://artefleur.blogspot.com/2011/05/lihtsuse-lummuses-varvide-kulluses.html, on nii väikesed ja teise eesmärgiga, et neid ei olegi mõeldud pesta. Pindmist pesu olen küll teinud, kannatab.

  VastaKustuta
 8. See on nii vahva jänku :) . Ma teen ise ka seda, aga olen hetkel kõrvade juures .

  VastaKustuta
 9. Aga mul on küsimus, et kas sellel jänesel saba ka on :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere, minu jänesed on natukene erinevad, v.a ühe erandiga, neil ei ole saba :) Aga selle väikse nupsu saad ikkagi teha, kui soov on, loomulikult!

   Kustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails